sanalbasin.com üyesidir

 

Kızılören’de Yerel Seçim Kulisleri
Yerel seçimin 5 ay öne alınarak 27 Ekim 2013’de yapılmasına ilişkin anayasa değişikliği için hazırlık tamamlandı. AKP ve MHP’nin 375 oyu ile referanduma gerek kalmayacak.

Yerel seçimlerin yaklaşması partilerin İl ve ilçe yönetimlerinde hareketliliğe yol açarken il genel meclisi belediye başkanlığı aday kadrosu, belediye meclisine seçilecek adaylar, kim olacak şimdiden kulislerde konuşulmaya başlandı.

Her seçim döneminde hareketlilik kazanan Kızılören seçimden sonra aynı hareketliliği görmüyor adayların seçim zamanı beyan ettiği projeler seçimi kazandıktan sonra unutuluyor. Buna rağmen yeni beklentiler Ümit eden vatandaş adayları seçme konusunda yarışa giriyor. Genelde iki adayın ön plana çıktığı Belediye başkanlığı seçimleri kıyasıya geçiyor. AKP, MHP ve CHP den adayların olacağı seçimde son günlerde kulislerde konuşulanlar aday adaylarını az çok belli etmeye başladı. 2009 yerel seçimlerinde aday olan ve Kızılören belediye başkanı seçilen Ahmet Pekşen’in adaylığı kesin değil. Öte yandan eski dönem Kızılören belediye başkanlığı yapmış ve tekrar aday olması beklenen Ali Erol’un şimdiden seçim çalışmalarına girdiği görülüyor. Son günlerde AKP ye yakın olduğu görülen ve Ali Erol’un milletvekilleri ile yakın temas içinde görüşmeler yaptığı gelen bilgiler arasında Kızılören AKP ilçe yönetiminde yer alan isimlerin daha önce Ali Erol ile dirsek temasında olması ve aynı yönetimde yer almaları rüzgarı Erol’un yönüne doğru çevirirken ilçe yönetiminin bu konuya sıcak baktığı belirtiliyor. Peki Pekşen tekrar adayım derse AKP içinde yakınlığı söz konusu olan Ali Erol hangi partiden aday olacak? Bu sorunun cevabını ilerleyen günlerde net bir şekilde göreceğiz. Başkan aday adayları şimdiden meclis üyeliği tekliflerini iletmeye başladı bile.

 

 


Etiketler:

Bu haber 1477 defa okunmuştur
  • Yorumlar
  • Tavsiye Et

Yazan: Haylaz (18-09-2012 18:04)

Ikiside akp den aday olacaksa on secim yapilsin


Yazan: Ali Kocapınar (02-05-2013 15:30)

BÜTÜN KIZILOREN HALKINA SEVGİVE SAYGILARIMI SUNARIM BENİM TANIDIĞIM ALİEROL AKPDEN ADAY FALANOLMAZ.TURK MİLLİYETCİSİ OLAN ALİEROL MİLLİYETCİLİĞİ AYAKLARIMINALTINA ALIYORUM DİYEN BAŞBAKANIN PARTİSİNDEN ADY OLMAZ VEOLMAYACAKTIRDA ALİ EROL MHPDEN ADY OLACAĞI KESİNDİR KİMSENİN ŞÜPESİ OLMASIN MHP DE SEÇİMİ ALİ EROLLA KAZANIR.


Yazan: izmirli (02-06-2013 12:19)

ya ali abi daha önce akp den aday adayı olmamısmıydı sanki ali erol şimdi ne değişti detürk mlliyetcisi oluverdi.


Yazan: XXX (09-07-2013 12:59)

POLİTİKACININ PARTİSİ, GÖRÜŞÜ, NAMUSU HATTA DİNİ BİLE OLMAZ. POLİTİKACIYI YILLAR ÖNCE BİR POLİTİKACI ANLATIVERDİ. \"DÜN DÜNDÜR; BUGÜN BUGÜNDÜR.\" BAKALIM ŞİMDİ GÖRECEĞİZ: ALİ EROL POLİTİKACI MIDIR; YOKSA DEVLET ADAMI MIDIR..? ANCAK ALİ EROL SEÇİMİ ALACAK OLURSA, CAMİNİN ÖNÜNDEKİ O UCUBE TAŞLARI KALDIRIRMI, YOKSA BAŞKA BİR YERE DAHA DİKER Mİ..?


Yazan: polis memet (03-08-2013 14:09)

mhp nin adayı Süleyman ESER dir oyumuz ona


9 + 7 = Lütfen toplama işleminin sonucunu yazınız.
9 + 9 = Lütfen toplama işleminin sonucunu yazınız.

 

 

 

Haber Kategorileri
Yazarlarımız

 

 

Spor Haberleri